OVCE SUFFOLKSKÁ

Třída

Savci

Řád

Sudokopytníci

Čeleď

Turovití

Výška

68 – 70 cm

Váha

Bahnice 75 – 85 kg, beran 100 – 130 kg

Délka života

10 – 15 let

Výskyt

Anglie

OVCE SUFFOLKSKÁ

HISTORIE:

Jedná se o Anglické plemeno, vyšlechtěné v 19. století jako výsledek křížení beranů sothdown s norfolskými ovcemi. Plemeno ovce suffolk bylo uznáno v roce 1810. Toto plemeno je celosvětově rozšířeno, vyskytují se různé typy s rozdílným tělesným rámcem i zbarvením. V současnosti se v rámci plemene uvádí 4 typy: anglický, americký, francouzský a novozélandský.

 

POPIS:

Suffolkská ovce je většího tělesného rámce s hlubokým hrudníkem na středně dlouhých, dobře osvalených končetinách. Zvířata mají typické, nepřehlédnutelné zbarvení - hlavu, končetiny a paznechty černé, na těle pak bílá nebo mírně nažloutlá vlna s určitým podílem množství černého chlupu. Obě pohlaví jsou bezrohá. Vyznačují se dlouhověkostí, pevnou konstitucí a dobrým zdravím. Jehňata se rodí černá, postupem času jejich vlna bělá.

 

ZAJÍMAVOSTI:

  • Suffolkská ovce patří k největším ovčím plemenům (nejmenší jsou ovce ouessantské).

NAŠE OVCE:

Paštika

Pohlaví: samice
Narozena: 5 / 2021
Místo narození: Našiměřice, Česká republika
Barva: tmavě hnědá

 

Naše ovečka Paštika není čistokrevná suffolkská ovce. Žila ve špatných podmínkách a byla svým původním majitelem týrána. Ujali jsme se jí spolu s kříženou kamerunskou ovečkou Frajerkou. Máme radost, že se jim u nás oběma daří a přestávají se bát lidí. Paštika je milá, ale také obranářská ovce. Chrání slabší jedince před šikanou ostatních.

Naše zvířátka